«ویرگول» منتشر شد

مجموعه مقالات اجتماعی، فرهنگی و ادبی «بهروز سپیدنامه» با عنوان «ویرگول» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، «ویرگول»، نخستین اثر منتشر شده پژوهشی بهروز ‌سپیدنامه، مترجم و محقق ایلامی است. این کتاب شامل مقالات و مصاحبه‌هایی است که پیش‌تر در مجلات و نشریات منتشر شده‌اند.  این اثر پژوهشی، مشتمل بر دو بخش است که بخش اول شامل مقاله‌ها و فصل دوم در برگیرنده ۶ مصاحبه است.  

نخستین مقاله این کتاب درباره پدیده ریاکاری در جامعه است. نویسنده مقاله از ریا‌کاران با عنوان دوزیستان یاد می‌کند و قرارگاه این آسیب را بیشتر در حوزه مذهب می‌داند و برای تبیین این ادعا به بررسی مفهوم ریا و فرصت‌طلبی در ادبیات و متون مذهبی پرداخته است.
مقاله دوم و سوم به آسیب‌شناسی کنگره‌های سراسری شعر دفاع مقدس از منظر جامعه‌شناسی ادبیات پرداخته است. نویسنده در مقاله سوم این کتاب به تاویل جامعه‌شناختی رزم‌نامه رستم و اسفندیار توجه داشته است.

مقاله چهارم کتاب به تاثیر هنر نمایش و تئاتر و خلق تئوری‌های جامعه‌شناسی که مبتنی بر مفهوم نقش اجتماعی و رفتار نمایشی‌اند پرداخته و مقاله پایانی به بررسی رابطه عین و ذهن و تاثیر محیط اقلیمی بر نهاد شاعران و کنش شعری آنان توجه دارد.

بخش دوم مقالات شامل مصاحبه‌هایی درباره ترجمه و  آسیب‌شناسی جریان‌های نوظهور در ادبیات است.

سپیدنامه، فارغ‌التحصیل رشته جامعه‌شناسی و پژوهشگر مسایل اجتماعی است. مجموعه شعرهای  «از زمین باران» و «و عشق این ماه سرگردان» از آثار منتشر شده اوست. کتاب « عقیق و ارغوان»  و «چرخش ایذئولوژی» نیز از آثار در حال انتشار سپیدنامه است.
وی همچنین ۶ اثر دیگر در حوزه شعر، ترجمه و پژوهش در دست چاپ دارد.

کتاب «ویرگول» با همت حوزه ی هنری استان ایلام ، از سوی انتشارات «سپیده باوران» در ۳۱۵ صفحه و شمارگان هزار نسخه منتشر شد.

نظرات بسته.


| Copyright 2010 . Design & Developed By chabok . All Right Reserved . Best View 1024*768 pix |