عاشقانه های جلیل

عاشقانه های جلیل صفربیگی منتشر شد

جلیل صفربیگی شاعر توانمندی است که همیشه حرفی برای گفتن دارد. علاوه بر این، نام جلیل با تازه‌گی و نوآوری همراه است. او جهان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد. جلیل شاعر نوپردازی است که نوآوری او هم در حیطه‌ی فرم است و هم محتوا. فرم برای جلیل دو معنا دارد . یکی به مفهوم تخصصی کلمه است و دیگری به معنای روش ارائه‌ی شعر که شامل قطع کتاب، تصویرپردازی، صفحه‌آرایی و نظایر آن است.  جلیل متناسب با نیازهای انسان امروز و انتظاری که از شعر دارد، حرکت می‌کند.

اخیراً شاهد اقدام جدیدی از جلیل صفربیگی هستیم که در نوع خود بی‌نظیر است. «کارت شعر» یا «شعر کارت»، شامل مجموعه‌ای از رباعی‌ها و شعرهای کوتاه جلیل است که هر کدام از آن‌ها برروی کارتی مستقل چاپ  و تصویر پردازی شده اند. تلفیق شعرهای زیبا با تصویر‌پردازی‌های قشنگ، ملاحتی خاص به کارها بخشبده است.

عنوان مجموعه‌ی اول، «عاشقانه‌های جلیل (۱)» است ، این مجموعه شامل ۶۰ کارت شعر است که تصویر پردازی آن را خانم «سحر صدارت» انجام داده‌اند. عنوان مجموعه‌ی دوم، «عاشقانه‌های جلیل (۲)» است ، این مجموعه نیز شامل ۶۰ عدد کارت شعر است که تصویرسازی آن توسط  خانم «فرخناز حمید‌نژاد » انجام شده است.

حمل آسان، استقلال هرکدام از کارت‌ها، امکان هدیه دادن کارت‌ها به دیگران در مناسبت‌های مختلف، نصب کارت شعر در مکان‌های دلخواه و دهها کارکرد دیگر، از ویژگی‌هایی است که این آثار بدیع صفربیگی را از سابر آثار متمایز ساخته است. برای جلیل لحظه‌های زیبایی را آرزومندم و به تصویرپردازان آثارش دست‌مریزاد می‌گویم.

نظر خود را ثبت کنيد.


در صورتی که پیام خصوصی است در نظر خود بنویسید


| Copyright 2010 . Design & Developed By chabok . All Right Reserved . Best View 1024*768 pix |